1. Skip to Main Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
آخرین بروزرسانی: 1396/9/19
سایت "بنیاد نشر آثار و اندیشه های شهید آیت الله دکتر بهشتی" تنها منبع رسمی اخبار و آثار شهید بهشتی است

شناخت انديشه‌های اجتماعی شهيد آيت‌الله دكتر سيٌد محمد حسينی بهشتی (مقالات)

شناخت اندیشه های اجتماعی

به كوشش : صديقه قاسمي

با همكاری بنياد نشر آثار و انديشه‌های شهيد دكتر بهشتی

چاپ اول: 1387

شمارگان: 1500

در مقدمه کتاب به قلم مؤلف می‌خوانیم:

رب يسر و لاتعسر

خداوند را سپاس که گام کوچکي که براي بازخواني و بازکاوي انديشه‌هاي اجتماعي انديشمند بزرگ معاصر، شهيد مظلوم آيت‌الله دکتر بهشتي، در شانزدهم اردیبهشت ماه سال 1384 و در قالب برگزاري همايش يک‌روزة «شناخت انديشه‌هاي اجتماعي شهيد بهشتي» برداشته شد اينک با چاپ مجموعه‌ مقالات ارائه شده در آن همايش، اين امکان را مي‌يابد که در معرض بهره‌برداري عموم پژوهشگران و جامعة علمي کشور قرار گيرد. برخي از مقالات اين مجموعه، متن نگارش شده از سوي نويسندگان محترم است و برخي ديگر متن پياده‌‌شده و ويرايش‌شدة سخنراني‌ها. يادآور مي‌شود اين ويرايش از سوي خود سخنرانان محترم صورت گرفته است و مسؤولان همايش اقدامي ديگر براي ويرايش تخصصی اين مجموعه انجام نداده‌اند. همچنین یادآور می‌شود مسئولیت اجرایی و یا علمی نویسندگان مقالات و سخنرانان مربوط به زمان همایش می‌باشد. سزاوار است فرصت را مغتنم شمرده و بار ديگر از همة کساني که ما را در مسير برگزاري همايش و چاپ اين مجموعه مقالات مدد رسانده‌اند تشکر نمایم، به ويژه از

دکتر محسن الویری که همة مراحل طراحی، دعوت سخنرانان، ارزیابی مقاله‌ها و مدیریت همایش زیر نظر ایشان صورت گرفته است. همچنین جا دارد تا از سرکار خانم‌ها زهرا راستی مدیر منطقه یک مدارس علمیه خواهران، فاطمه سلیمانی دبیر آموزش و پرورش منطقه 2 و فاطمه بابایی نیز تشکر نمایم؛ زیرا از همکاری و مساعدت صمیمانه در روز برگزاری همایش دریغ نورزیدند. همچنین از مسؤولان محترم نشر بقعه براي انتشار مجموعه مقالات تشکر می‌نمایم.

هنوز بار سختي‌ها و دشواري‌هاي گردآوري امکانات براي برگزاري همايش بر دوش دست‌اندرکاران همايش سنگيني مي‌کند. اين همايش با حداقل امکانات و بدون حمايت مالي مؤسسات و سازمان‌ها برگزار شد و برخي از وعده‌هاي سازمان‌هايي که معمولاً براي اين‌‌گونه فعاليت‌ها به آساني هزينه‌هاي زيادي صرف مي‌کنند، جامه عمل بر تن نپوشید، جز براي در اختيار قرار دادن مکان همايش.

از خداوند متعال مي‌خواهم توفيق تداوم تلاش براي شناخت هرچه بيشتر همة ابعاد انديشه‌هاي شهيد بهشتي و ديگر متفکران دين‌مدار معاصر را در مسير خدمت هرچه بيشتر به انقلاب اسلامي و نظام مقدس جمهوري اسلامي به همة ما کرامت نمايد.

صديقة قاسمي

دبير همايش شناخت اندیشه‌های اجتماعی شهید دکتر بهشتی


دیدگاه‌ها