1. Skip to Main Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
آخرین بروزرسانی: 1396/7/23
سایت "بنیاد نشر آثار و اندیشه های شهید آیت الله دکتر بهشتی" تنها منبع رسمی اخبار و آثار شهید بهشتی است

پاسداشت معرفت و شناخت/ مقاله دانش‌آموز افشاری از محصلان فعلی دبیرستان دین و دانش درباره شهید دکتر بهشتی

1دانش آموز

ما امروز اینجا جمع شده‌ایم که درباره مردی سخن گوییم که فخر ایران است و راه او راه ماست. ما جوانان دین و دانش، شهید دکتر بهشتی را همانند نوری می‌پنداریم که با او همسو شده‌ایم و این را می‌توان در تک تک کلاس‌ها و تخته سیاه‌ها و عشق معلمان دید که ما را همواره به سوی آرمان‌های بزرگ و بلندی هدایت می‌کنند

با سلام و عرض خیر مقدم خدمت حضار محترم و تبریک به مناسبت عید ولایت و امامت و برگزیدگی امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب (ع) به پیشوایی امت.

ما امروز اینجا جمع شده‌ایم که درباره مردی سخن گوییم که فخر ایران است و راه او راه ماست. ما جوانان دین و دانش، شهید دکتر بهشتی را همانند نوری می‌پنداریم که با او همسو شده‌ایم و این را می‌توان در تک تک کلاس‌ها و تخته سیاه‌ها و عشق معلمان دید که ما را همواره به سوی آرمان‌های بزرگ و بلندی هدایت می‌کنند. ما افتخار داریم که مردی مدیر، مدبّر و مدرس که سایة مردانگی‌اش را بر تمام ملت ایران و ایرانیان گسترانیده و تمام زندگی‌اش را صرف پیروزی اسلام و احیاء آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب، امام خمینی (ره) کرده است و تمام توان و فکرش را صرف مردم کرد؛ به طوری که هر جا نام شهید دکتر بهشتی می‌آید همه از سخاوت، مردانگی و جسارت او یاد می‌کنند.

مدرسه دین و دانش مدرسه‌ای است که قدم‌هایی از جنس صلابت و غیورمردی جوانانی را در خود تجربه کرده که جان خود را فدای اسلام و با خون خود درخت اسلام را آبیاری کرده‌اند. حقیقتاً‌ این جوانان شاگردان این سمبل شهادت و رادمری بودند که درس شهادت و دفاع از میهن عزیزمان را از او آموختند. و ما امید و توانمان را برای ادامه مسیر روشن و پویا و جاودان این شهید والامقام دکتر بهشتی بذل کرده‌ایم تا باعث سربلندی ایران سرافراز شویم. شهید دکتر بهشتی به ما درسی داد از ایثار، از خودگذشتگی و فروتنی که هر کدام مدرسه‌ای است که در آن مشق عشق را تدریس و راه و رسم عاشقی را می‌آموزد که فارغ‌التحصیلانی همچون مفتح‌ها، باهنرها و آن سربازان عاشق داشت. حال به امید روزی که ما جوانان ایران زمین راه و سیره شهید دکتر بهشتی را به تمام جهانیان انتقال دهیم و باعث آزادی و آزادگی جای جای این خاک شویم. یادی می‌کنیم از شهیدان عرصه عشق مدرسه دین و دانش، از جمله دانش‌آموزان شهید: اکبریان، افخمی، تاجیک، اعلایی، امیری، صادقی، عموتقی، ارشادی، اکبری، بابایوسفی، لوله‌چی، صفایی، کریم‌خوانی، صابری‌زاده، حدادحسینی، جبرانی، جلیل‌زاده، احمدآبادی، گلی، خلیلی‌ها که هر کدام سرمشقی هستند برای بهترزیستن. با امید موفقیت روزافزون برای ملت شریف ایران.


نسخه چاپی
دیدگاه‌ها

نظر سنجی

لطفا نظر خود را درباره وب سایت شهید دکتر بهشتی بفرمایید؟

نمايش نتايج

Loading ... Loading ...

آمار بازدیدها

امروز: 811
این ماه: 34850
مجموع: 1448048